Kthim nga e ardhmja. Si do të jenë nuset e 2019-ës?

Si do vit tashm, pa mbaruar ende urimet e Vitit t Ri dhe pa u hequr t gjitha dekorimet festive, ne t Geraldins shkojm t part pr t porositur fustanet e vitit q vjen. Duket pak si udhtim n koh. Jemi n janar 2018 dhe n dosjet tona shfaqet viti 2019.


Deri ktu sht ok, por ajo q knaq m tepr nuset e ardhshme sht se nj pjes t ktij koleksioni Preview do t ken mundsin ta shohin t parat n dyqan, q n maj-qershor t ktij viti. Ajo q do t jet e zakonshme n 2019-n na paraqitet si e jashtzakonshme n 2018-n. Dhe vajzat n prag martese jan t ekzaltuara q do t mund t shohin veten t veshura me nj fustan t 2019-n n 2018. N fakt, dhjet vjet m pare, firmat furnizuese q propozonin nj koleksion Preview, q u paraprinte koleksioneve q do t pasonin, ishin shum pak. Por si n do gj, pr shkak t konsumizmit, edhe shum firma te tjera nisn t propozojn t famshmet koleksione Previewn botn e mods s veshjeve t nusris.Por, n fakt, a mund t quhet nj fustan i 2019-s, kur sht propozuar n ditt e para t 2018-s dhe prodhuar n ditt e fundit t 2017-s?

Vajzat q martohen nuk e bjn kt lloj arsyetimi. N rastet kur preferojn Preview e bjn pr t pasur nj fustan eskluziv, q ende nuk sht i konsumuar mjaftueshm vizualisht n rrjetet sociale, edhe pse personalisht mendoj q fryma n modelet e propozuara sht thuajse e njjt, me ndryshime t vogla nga viti n vit. E gjej veten q pres me padurim ulur n rresht t par t filloj sfilata, e cila n t shumtn e rasteve m entuziazmon rreth fundit, pasi kam arritur t evidentoj mjaftueshm modele t bukura pr shijet e tregut ton.

Mes firmave ku bjm porosit, tashm kemi br zgjedhjet e fustaneve t reja dhe mund t themi se kemi nj koleksion mbreslns pr nuset q duan ta prekin shijen e 2019-s q kt ver. Ve puns son n przgjedhje, jan dhe nuset ato q do duhet t punojn pak pr ti veshur kto fustane. Filloni q tani t hiqni kilogramt e marr pr festa, se fustanet q po vijn jan nj spektakl i vrtet dhe tendencat e reja krkojn siluet q del n pah. Dhe kjo nuk sht e vetmja veori e fustaneve q do t vijn.


Nse gjithmon jemi msuar ta shohim dantelln t mbivendosur n tyl, e reja n koleksionet Preview 2019 sht padiskutim mbivendosja e dantells jo m mbi tyl, por mbi krine (krineja sht nj material i ngjashm me nj rrjet, me prbrs fijeje plastike, e cila jep ngurtsi). Krineja na prezantohet n ngjyra t ndryshme, por ajo q bie n sy sht preferenca e stilistve pr ta zgjedhur krinen n ngjyr nude ose tonalitetin pjeshk, sidomos kur duan t evidentojn dantelln. Tendenca e krines ka nisur t propozohet prej thuajse 3 vitesh, por shprthimin e vrtet t dukshm pr nuset do ta ket n 2019-n.Po na kthehet fija e argjendt dhe gold n aplikat e prdorura n dantella. Kjo fije e bn t duket m e pasur dantella, dhe e bn m mir lidhjen midis dantells, q prgjithsisht mban ngjyrn pana, me ngjyrimin pjeshk t bazave si krineja apo tyli.

Dekoltet do t vazhdojn t jen t thella (t rekomandueshme pr vajza me gjoks t vogl). Rekomandoj mbyllje t dekoltes pr vajza me gjoks jo t vogl, pasi rrezikojn t duken vulgare.


Shpinat gjithashtu t hapura e sensuale,t prshtatura jo vetm n rastet e fustaneve me siluet elegante. T njjtat shpina (por me hapje m t prmbajtur) i gjejm dhe n fustanet me formn e A-s dhe ato me fryrje t princeshave t prrallave :), duke t dhn mundsin t jesh sensuale edhe kur ke veshur nj fustan t fryr, q nuk tregon linjat. Pr sa t pasura jan dantellat, sigurisht q do t rrisin koston e fustanit, por q ia vlen, nuk sht kaq e thjesht t jesh pararoj n mod.


Pra, zgjedhjet jan nga m t shumllojshmet. Problemi i vetm sht q pr ti pasur kto fustane n dasmn e vers 2018 do duhet t heqsh dor nga ndonj fustan q ke zgjedhur nj vit m prpara n sallonin ton. Ose t shtosh dhe nj m tepr n minutn e fundit. Prej vitesh nuset e Geraldins e bjn kt. Jo m kot ato jan pararoj e mods.

 

Postime te ngjashme

Këtë verë nuset nuk do vendosin vello. Diçka tjetër, më chic, po i tundon…
-

Tani çdo javë do ulemi këtu
-

Dasmë 2 në 1. Edhe nuse edhe shtatzënë
-

×
Home Produkte Rreth Marçelës