Po pret ftesën nga “Geraldina”? E pra, (nuk) do ta kesh!

Sflata e Geraldins tashm prej 2004-s sht nj nga eventet m t rndsishme t mods n Tiran.

Sa her q kliente apo njerz q njoh me komplimentojn n lidhje me shklqimin e ksaj sfilate, ndjej nj lloj krenarie q nuk e prshkruaj dot. Nga t paktat raste kur mund ta quaj veten mburravece :). Kjo sfilat mezi pritet dhe do fund maji vajzat dhe grat e Tirans nxitojn t mbyllin oraret n sallonet e bukuris, fillojn t preokupohen se cfar do t veshin dhe pasi i kan mbyllur kto, bjn pyetjen q n fakt tingllon gati gati si prgjigje: Un do ta kem ftesn dhe kt vit?! 


Nisur nga interesimi i lart pr pjesmarrjen n kt sfilat t mirkuruar, vit pas viti dolm nga sallat e mbyllura, pr ta br eventin m t pritur n Tiran n ambient t hapur, q t mos ishim shum t limituar n numrin e t ftuarve, i cili vitin q lam pas arriti plot 1180. Dhe besomni, srish kishte qejfmbetje. Takoja njerz q m thoshin: Nuk u gjend nj ftes pr mua?!.

Dhe kt fillim maji, si pritej, filloi interesimi. do njeri q takoj ka t njjtn pyetje pr t br. Tashm ka filluar t bjer pa fund edhe telefoni i sallonit me pyetjen fikse:Kur do ta bni sfilatn kt vit?