Për nuset si Vilma, që u bë nuse veç për ata që donte

Jo rrall dgjoj vajza q thon nuk kemi nge pr dasm dhe ktu nuk nnkuptojn vetm shpenzimet pr t br dasm. Pr disa ifte dasmat me darka t shtruara me nga 200 t ftuar nuk hyjn fare n planet e tyre. Pr nj vajz, meraku m i madh qndron tek fustani dhe shoqrimi nga babai drejt altarit, sigurisht pa ln mnjan rndsin q mbart n vetvete momenti i firmosjes s aktit t martess, firm q shpesh ndodhte n zyra t zymta t gjendjes civile.


Por e dini q sot kjo mund t ndryshohet dhe t kemi momentet m emocionuese t nj dasme n nj pasdite t vetme?

Kur Vilma erdhi t na takonte, kishte vetm nj krkes: t gjenim nj mnyr pr ti dhn glamurin q i takonte dits s saj t martess, t ciln prvese e donte intime, duhet t ishte pa ekzagjerime n kosto. Ajo e adhuronte fustanin e nusris dhe nuk donte t hiqte dor prej tij dhe zytarizimit t lidhjes s saj disavjeare prve firms, duhej ti shtohej padiskutim dhe fustani.

N modelin q do t zgjidhte e gjetm fjaln shpejt. Dshirn q kishte pasur dikur pr volum e kishim plotsuar tek nj nga sfilatat e Geraldins, ku Vilma sfiloi dhe, sipas saj, i kreu provat gjenerale t nusrimit.


Pr nj ceremoni minimaliste, q do t zhvillohej n Tarracn e Bashkis s Tirans, edhe fustani duhet t ishte i till, t paktn n volum, se n qndisje ishte i pasur mjaftueshm. Ajo donte q fustani t kishte bisht, por dhe nuk e donte bishtin. Ndrsa vellon e donte patjetr.

Pr fustanin menduam nj bisht t montueshm, q shrbeu pr madhshtin e momentit t parakalimit drejt altarit, ku e priste i fejuari i saj s bashku me dshmitart dhe kryetarin e Bashkis s qytetit ton, i cili do ti celebronte.


Momenti kur Vilma u shfaq ishte shum emocionues. Nj bukuri q t l pa frym ajo e Vilms, imagjinoni nn petkun e nuses!


Ceremonia zgjat pak dhe m pas kryetari i Bashkis i drejtoi njerzit dhe iftin drejt fotove dhe koktejit si nje wedding planner i vrtet. (M duhet ta pranoj q Lali Eri po vazhdoi kshtu mund ta bj t ndjej kriz sektori yn, por pr fat ka ifte q mendojn q ai iu vjedh show-n dhe preferojn celebrimin nga punonjsit bashkiak dhe gjithsesi ai vet nuk ka koh ta bj kt pun full-time).


Atmosfera ishte e ngroht dhe miqsore, dekor i mbl, drita t ngrohta dhe nj peizazh i bukur vjeshte i qendrs s Tirans. Kjo pra, mund t jet nj mnyr e mir pr t br dasm pa shum harxhime. Kthen n dasm at pr t ciln dhe shrben vet festa e dasms: celebrimin.


N kt mnyr mund t vishesh nuse, t bsh premtimet prpara pak t ftuarve, nn nj dekor minimalist. Kshtu ke dhe kujtimet e bukura me dekorin e ndrrave dhe fustanin e ndrrave. Krcimet deri n mngjes n nj fest dhe harrohen, ndrsa premtimet me emocion dhe fotografit e videot e ktij momenti mbeten gjithmon.

Postime te ngjashme

Kthim nga e ardhmja. Si do të jenë nuset e 2019-ës?
-

Po pret ftesën nga “Geraldina”? E pra, (nuk) do ta kesh!
-

Kthim nga e ardhmja. Si do të jenë nuset e 2019-ës?
-

×
Home Produkte Rreth Marçelës